Fixy

Jako, że nasza strona poświęcona jest w znacznej części bukmacherskim zakładom sportowym, nie sposób nie poruszyć najbardziej kontrowersyjnej kwestii związanej właśnie z nimi. Mamy na myśli popularne ustawione spotkania, których wynik jest z góry zaplanowany i nie jest zależny od umiejętności gracza.

W słowniku bukmacherskim takie ustawki nazywa się najczęściej „fix”. Przykładem takiego fixu jest na przykład mecz o mistrzostwo stanu Maranhao z 16 października 2009 roku w Brazylii, gdzie drużyna klubu Viana w ostatnich 9 minutach strzeliła drużynie Motorcycle Club aż 9 goli! Taki wynik jest raczej mało prawdopodobny… chyba, że był z góry ustalony. Wszyscy, którzy o tym fixie wiedzieli i postawili zakład, nieźle się wtedy obłowili.

O tym, że zakłady sportowe nie są wolne od korupcji, zdążyliśmy się przekonać już nie raz, jednak dla wielu młodych typerów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w sportowych zakładach bukmacherskich, to z pewnością wyda się szokujące. To przykre, że czasami największa wiedza nie pomoże nam wygrać.