Kiedy powstały zakłady bukmacherskie?

Zakłady sportowe są tak stare jak sam sport, w końcu jeśli są przegrani i wygrani, to można na nich stawiać zakłady. Korzenie bukmacherstwa sięgają 4000 lat p.n.e., kiedy typowano wyścigi konne i walki gladiatorów. Do promocji zakładów bukmacherskich przyczyniła się głównie jednak Grecja. To właśnie ten kraj jest kolebką igrzysk.

Po tym jak powołano do życia związek The FA, sportowe zakłady bukmacherskie zaczęły koncentrować się przede wszystkim wokół takich dyscyplin jak futbol i golf. W pierwszej połowie XX wieku powstała angielska firma Littlewood Pools of Liverpool umożliwiająca obstawianie wyników meczów futbolowych, a wkrótce potem firmy bukmacherskie pojawiły się też w Szwecji i innych europejskich krajach.

Do naszego kraju sportowe zakłady bukmacherskie zawitały w 1956 roku, jednak dopiero w latach 90. rozpoczęła swoją działalność pierwsza profesjonalna firma bukmacherska: Totolotek SA. Natomiast w 1999 roku powstał pierwszy na polskim rynku bukmacher online, Expekt, który do dziś funkcjonuje i cieszy się ogromną popularnością.