Na jaki sport warto stawiać?

Wygrana w bukmacherskich zakładach sportowych jest zależna od wielu czynników: wyboru stawki, wyboru typu zakładu, strategii itd. Bardzo istotny jest również wybór dyscypliny sportowej, którą zamierzamy typować. Jaki sport będzie najlepszy dla początkujących graczy?Najpopularniejszą dyscypliną na rynku bukmacherskim jest futbol. Ale czy to odpowiedni wybór dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z obstawianiem? Niekoniecznie. W futbolu możliwe są trzy końcowe wyniki rozgrywki: wygrana, przegrana i remis, to oznacza, że nasze szanse na trafne wytypowanie zwycięzców wynoszą tylko 33%.

Dużo większe szanse na wygraną daje koszykówka. W tym sporcie nie zdarza się remis, więc możemy stawiać wyłącznie na zwycięstwo i przegraną, a to znaczy, że nasze szanse na przewidzenie rezultatu spotkania wynoszą 50:50. Ale to niekoniecznie oznacza, że rozgrywki MLB czy NFL są przewidywalne. W tym sporcie jest bardzo dużo drużyn i nasze powodzenie w typowaniu zakładów zależy przede wszystkim od naszej ich znajomości. Tak też jest w pozostałych sportach: siatkówce, tenisie czy boksie.

Jak widzisz, niełatwo powiedzieć jaka dyscyplina sportowa jest najbardziej opłacalna. Zakłady sportowe wymagają analiz i wiedzy o drużynach/sportowcach. Najlepsze wyjście to stawiać na sport, który najchętniej oglądamy i na którym się choć trochę znamy.